۷ سال گذشته چه برسر صنعت گناباد آمده؟

دسته: صنعت و معدن
جمعه - 24 بهمن 1399
۷ سال گذشته چه برسر صنعت گناباد آمده؟

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: اشتغال واحدهای صنعتی از سال ۱۳۹۲ تا ابتدای بهمن ماه سال جاری ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا، هادی ایزدی افزود: در این مدت ۸۴ پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری هزار و ۹۱ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای هزار و ۷۹۶ نفر در بخش  صنعت گناباد صادر شده که موجب افزایش ۴۸ درصدی تعداد واحدهای تولیدی و ۵۰ درصدی  اشتغال مستقیم در این بخش شده است.

وی ادامه داد: ۱۶۴ مجوز صنعتی طی همین مدت با سرمایه گذاری ۱۶ هزار و ۴۵۶ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم برای سه هزار و ۴۶۳ نفر در گناباد صادر شد که از نظر میزان سرمایه گذاری ۲۱۹ درصد، از نظر تعداد ۳۱ درصد و از نظر اشتغال ۲۱ درصد افزایش نشان می دهد و همچنین نشان دهنده افزایش تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش صنعت این شهرستان در سایه توجهات دولت تدبیر و امید است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: افزاش ذخیره مواد معدنی گناباد از ۲۷ میلیون به ۳۷ میلیون تن و صدور ۱۶ واحد معدنی جدید با سرمایه گذاری ۱۵۴ میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای ۱۴۲ نفر و افزایش ۵۵ درصدی فرآوری مواد معدنی در شهرک و نواحی صنعتی دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش صنعت و معدن این شهرستان می‌باشد که موجب ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این بخش شده است.

وی افزود: هزار و ۳۵۴ پروانه کسب از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در گناباد صادر شده که بستر اشتغال مستقیم دو هزار و ۳۱ تن  را فراهم کرده است.

ایزدی ادامه داد: طی هفت سال و نیم گذشته در بخش صنعت، معدن و تجارت گناباد سه هزار و ۹۶۹ شغل مستقیم  و پایدار ایجاد شده است.

وی گفت: در جهت حفظ و صیانت از  تولید و اشتغال موجود با برگزاری ۹۵ جلسه کارگروه تسهیل، اقتصاد مقاومتی و حمایت قضایی از تولید به همراه ۱۸۸ بازدید مشترک مسوولان از  واحدها و طرحهای صنعتی گناباد، ۱۴۵ گزارش تخصصی تهیه شد که موجب حفظ اشتغال موجود و جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی فعال و افزایش حدود  ۵۰ درصدی تولیدات صنعتی و کاهش تعطیلی واحدهای تولیدی این شهرستان از ۱۴ به  هفت درصد شده است که این  میزان  کمترین میزان این تعطیلی را در واحدهای استان تشکیل می‌دهد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد همچنین از پرداخت ۲ هزار و ۶۳۲ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۲۶ طرح نیمه تمام صنعتی، معدنی و صنفی کوچک، متوسط  و بزرگ این شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: میزان و ارزش کالاهای صادراتی گناباد طی هفت سال و نیم گذشته در مقایسه با قبل از آن صددرصد افزایش یافته و هم اکنون سالانه بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ تن کالا به ارزش ۶ میلیون دلار از این شهرستان به ۱۷ کشور هدف صادراتی صادر می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم تاکنون برای تکمیل زیرساختهای شهرک و نواحی صنعتی گناباد کمک شده است.

ایزدی گفت: ۳۵ هزار و ۴۲۰ بازرسی طی هفت  سال و نیم گذشته از واحدهای صنعی، تجاری گناباد به صورت نوبتی و گشت مشترک انجام و ۲ هزار و ۷۸ فرم تخلف با مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال صادر و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2876 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: