امسال ۶ هزار و ۱۰۰میلیارد ریال به زیرساختهای عمرانی اختصاص یافت

دسته: دسته‌بندی نشده
چهارشنبه - 12 خرداد 1400
امسال ۶ هزار و ۱۰۰میلیارد ریال به زیرساختهای عمرانی اختصاص یافت

رماندار گناباد گفت: امسال ۲۲ طرح مهم ملی با اعتبار ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان در حال اجرا است.

حامد قربانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری گناباد افزود: این طرحها در بخشهای مختلف از جمله ساخت و تکمیل جاده‌ها، فرودگاه، راه آهن یونسی به گناباد، بهداشت و درمان، گازرسانی و آبرسانی است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۴۱ طرح استانی از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با اعتبار ۲۸۲ میلیارد ریال طی سال گذشته در شهرستان گناباد آغاز شده که تاکنون ۴۰ درصد آن با هزینه ۱۱۳ میلیارد ریال اجرا شده و با وجود مشکلات اقتصادی در بخشهای مختلف این طرحها با قوت در حال اجرا هستند.

فرماندار گناباد گفت: اصلاح خط اصلی انتقال آب گناباد به طول ۱۳۰ کیلومتر مورد توجه قرار گرفت و تاکنون ۱۴ کیلومتر آن اصلاح و بقیه در حال اجراست.

وی افزود: احداث درمانگاه تخصصی سوختگی گناباد با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال اجراست که با راه اندازی آن ظرفیت درمانی این شهرستان به عنوان قطب درمانی در جنوب استان خراسان رضوی ارتقا می یابد.

قربانی ادامه داد: تعهد اشتغال سال ۱۳۹۸ در گناباد هزار و ۶۴ نفر بود در حالی که برای هزار و ۳۸۴ نفر اشتغال ایجاد شد و در سال گذشته نیز با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا تعهد اشتغال به ۶۹۸ نفر کاهش یافت ولی برای هزار و ۱۳۲ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی گفت: مجموع اعتباراتی که در سال ۱۳۹۸ در بخشهای مختلف اعم از تبصره ۱۶، منابع بانکی، کشاورزی و صندوق کارآفرینی و امید در گناباد جذب شد ۸۱۶ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال بود که این میزان در سال قبل به هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال افزایش یافت.
فرماندار گناباد افزود: در زمینه تفاهمنامه های مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی گناباد هم ۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال تفاهمنامه با معین های اقتصادی منعقد شد و از ۱۷ طرح تولیدی و اقتصادی ۱۰ طرح طی دهه فجر و هفته دولت سال گذشته به بهره برداری رسیدند که همه این توفیقات در بخشهای اقتصادی و اشتغالزایی با همدلی و همراهی مسوولان اجرایی و حاکمیتی این شهرستان محقق شد.

وی ادامه داد: بانکها باید بر اساس دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی اقدام به پرداخت تسهیلات کنند و این پذیرفته نیست که یک جوان برای دریافت وام ازدواج که اصل و سود آن توسط دولت تضمین شده به دلیل ضمانتهای سخت اعلامی از سوی سیستم بانکی مدتها معطل بماند و با مشکل مواجه شود.

قربانی گفت: مسووولان باید نهایت بی طرفی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشند و با هر گونه جانبداری و استفاده از امکانات اداری به نفع نامزدهای انتخاباتی برخورد می شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: