رشد صادرات همراه با افزایش اشتغال از ابتدای سال

دسته: اقتصادي , صنعت و معدن
شنبه - 13 شهریور 1400
رشد صادرات همراه با افزایش اشتغال از ابتدای سال

رئیس اداره صمت گناباد گفت: طی 5 ماهه اول سال جاری میزان صادرات کالاهای صنعتی و تولیدی در گناباد 30 درصد رشد داشته است.

هادی ایزدی؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گناباد در این زمینه اظهار داشت: در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری  ٢۵٢۴تن کالای صنعتی وتولیدی  به ارزش ۲۳۰۴۰۰۰ دلار به ١۴کشور هدف صادرات شده است.

وی افزود: با وجود محدودیت‌های کرونایی و تحریم‌های اقتصادی این میزان صادرات نسبت به دوره مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۰ درصد و از نظر ارزش ٢٣٨درصد رشد را نشان می‌دهد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: عمده صادرات گناباد ظروف چینی، ظروف مقوایی،سنگ نماساختمانی، پودرهای معدنی، کالای خواب، پسته و زعفران بسته‌بندی شده، پودر موسیر، نمک خوراکی، آب معدنی است.

ایزدی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام در سطح شهرستان بیان کرد: یکی از بزرگترین پروژه‌هایی که در شهرستان در حال ساخت است کارخانه فروسیلیس و منیزیم در ناحیه صنعتی کوثر است که تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: در این طرح ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و 285 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد که در سال ۲۵ هزار تن فروسیلیس و۱۲ هزار تن شمش منیزیم تولید خواهد داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گناباد تصریح کرد: پیرو سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور به گناباد ۲۶۱ میلیارد تومان درخواست‌های واحدهای صنعتی گناباد جهت دریافت تسهیلات مورد پذیرش قرار گرفته است.

ایزدی عنوان کرد: ۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال و از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: