مدیر آموزش و پرورش گناباداز کمبود معلم رنج می بریم/مدارس داخل شهر تجمیع می شوند

دسته: دسته‌بندی نشده
دوشنبه - 22 شهریور 1400
از کمبود معلم رنج می بریم/مدارس داخل شهر تجمیع می شوند

مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: ۲۳۲ نفر از همکارانمان شرایط بازنشستگی را در گناباد دارند و ۱۳۰ نفر از این تعداد، مدیر و سرپرست هستند به همین دلیل مجبور به تجمیع مدارس در برخی از روستاها هستیم.

حسین احمدی مدیر آموزش و پرورش گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد اظهار داشت:۱۷۶۱۴ دانش آموز در سطح شهرستان گناباد داریم که ۹۵۹۵ نفر در مقطع ابتدایی ۴۱۶۷ متوسطه اول ۲۲۸۸ متوسطه دوم ۶۵۰ کاردانش و ۹۱۴فنی و حرفه‌ای در حال تحصیل می باشند.
وی ادامه داد:۸۶۳۶ دانش آموز در مدارس شهری ۴۶۹۶ نفر روستایی و شاهد ۹۲۷ دانش آموز دارد تیزهوشان دو جنسیت ۸۶۰ دانش آموز و استثنایی ۱۳۵ دانش آموز دارند.
مدیر آموزش و پرورش گناباد بیان کرد: دانش‌آموزان دوره ابتدایی نسبت به سال قبل ۴ درصد رشد داشته‌اند و میزان بازماندگان از تحصیل در گناباد ۲ درصد است.


کمبود فضای آموزشی در داخل شهر گناباد وجود دارد


احمدی عنوان کرد:۸۹۹۰ ثبت سفارش کتب متوسطه اول ۲۹۱۸ کاردانش ۲۰۷۲ ثبت سفارش کتب در سامانه انجام داده اند که ۸۷ درصد دانش آموزان تاکنون ثبت سفارش انجام شده است.
وی در خصوص لباس فرم مدارس نیز گفت: لباس دانش آموزان اختیاری است و لباس متحد شکل در مدارس بهتر است صورت گیرد.
مدیر آموزش و پرورش گناباد اظهار داشت: بزرگترین مشکل پیش روی ما کمبود نیروی انسانی است۲۳۲ نفر از همکاران ما شرایط بازنشستگی را در گناباد دارند و ۱۳۰ نفر از این تعداد، مدیران و سرپرستان می باشد که مجبور به تجمیع مدارس در برخی از روستاها هستیم که نیاز به همراهی خانواده ها در این زمینه هستیم. از سویی کمبود فضای آموزشی در داخل شهر گناباد وجود دارد.
۱۲ دوره مهارت حین خدمت بصورت حضوری و غیر حضوری برای همکاران برگذار شده است.
مدیر آموزش و پرورش گناباد تصریح کرد: آمار باسوادی و جذب سواد آموزان رتبه دوم استان را گناباد دارد که ۴۳ پرونده آموزشیاران نهضت به استان ارسال شده که بزودی جذب آموزش و پرورش خواهند شد.
احمدی ادامه داد: رتبه برتر سواد آموزی با ۹۸ درصد در استان داریم و از بین همین سواد آموزان یک رتبه کشوری را گناباد داراست.
وی افزود:۵۶ پروژه مشارکتی با خیرین را در دستور کار آموزش و پرورش می باشد و پروژه گاز رسانی به اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک که یکی از نیاز های ضروری این مجتمع بود در روزهای آینده آغاز می شود.
مدیر آموزش و پرورش گناباد در خصوص سایر طرح های عمرانی نیز گفت: استخر رجایی با اعتبار ۳ ملیارد تومان هزینه آغاز خواهد شد، نزدیک به ۴میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در جذب خیرین و کمک به دانش آموزان هزینه شده است.
احمدی اذعان کرد:۴۰۰ پیک آموزشی در دوران کرونا در اختیار دانش آموزان در مناطق محروم قرار داده شده و در شرایط کرونا و در المپیاد استانی ۲۷ نفر راه یافته اند که ۲۰ نفر در مرحله استانی در جشنواره جوان خوارزمی پذیرفته شده اند.
وی ادامه داد: از بین ۱۳۳۸ دانش آموز فقط ۹ دانش آموز شرایط جذب در هدایت تحصیلی را کسب نکرده اند و در جذب هنرجو و رشته های هنرستانی و مهارتی که بازمحورند در جایگاه دوم استان قرار داریم.
مدیر Hموزش و پرورش گناباد اظهار کرد: ۴۵درصد دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی گرایش داشته اند و در این خصوص به رشته های مهارتی بیشتر بها داده شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: