اردوهای جهادی فرصتی برای تربیت مدیران انقلابی+ تصاویر

دسته: اجتماعي
شنبه - 27 شهریور 1400
اردوهای جهادی فرصتی برای تربیت مدیران انقلابی+ تصاویر

از آنجایی که شرکت کنندگان در اردوهای جهادی افراد جوان هستند این اردوها را می تواند فرصتی برای تربیت مدیران انقلابی برای آینده کشور دانست.

عازم سفری می شویم به بخش کاخک گناباد و آن هم روستایی در دل رشته کوه های سیاه کوه تا در کلاس درسی شرکت کنیم از جنس خود ساختن و تمرین دور شدن از هوای نفس و کمک به خانواده ای که روزهای سختی را می کذراند.
به ابتدای جاده روستای هراونج می رسیم، جاده ای خاکی به سمت کوه و پر از موج که لرزش ماشین را چندین برابر کرده است، پیرزنی قد خمیده با اسپند دود به استقابل بچه های گروه می آید، درست است امروز استاد و شاگرد و بچه هیئتی های دانشگاه علوم پزشکی گناباد برای شروع کار جهادی دیگری به این روستا آمده اند.
در ابتدا چرخی در روستا می زینیم، روستایی با ۷ خانوار که بیشتر آنها را افراد مسن تشکیل می دهد و قناتی که آب دهی آن بسیار کم است که حتی کفاف کشاورزی را نمی دهد.
به برکت انقلاب اسلامی اقدامات خوبی در آن انجام شده است، این روستا برق و تلفن دارد ولی همچنان از نعمت گاز برخوردار نیست و سوخت اصلی مردم آن نفت می باشد، از کرونا خبری نیست، کسی ماسک نمی زند و همه در حال کار و تلاش هستند.
بچه های گروه لباس عوض می کنند و کار شروع می شود، ساخت خانه ای برای پیرزنی که کسی را ندارد و در خانه ای که زندگی می کند از آن عروسش است و حتی حمامی هم نیز ندارد.
پیرزن با شوق فراوان برای بچه های صحبت می کند و در حالی که اشک هایش را با گوشه روسری چهار طاقی که برسر دارد پاک می کند و می گوید شما را خدا برای من رساند و نمی دانم چکار کنم، خودش نمی تواند تاب بیاورد و دست به کار می شود، ماسه می آورد، آجرها را جابه جا می کند و برای بچه روی آتش چایی درست می کند.
جواد باقری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مدیر اجرایی نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه که مدیر گروه نیز است می گوید: کلاس درس واقعی اینجا است، جایی که انسان از تمامی تعلقات دوری می کند و برای ساختن خود دست به این گونه کار ها می زند.
او سابقه طولانی در برگزاری اردوهای جهادی دارد ادامه می دهد: اردوهای جهادی فرصتی برای ارتقای اعتماد به نفس و خودباوری و اتکال به خدا، ایجاد امید در روستا، ارتقای مشارکت مردمی در آبادانی، ایجاد رابطه عاطفی بین روستاییان و ساکنین شهری، شناخت ارزش های اصیل اسلامی، انتقال لایه های پنهان مشکلات روستاییان و مناطق محروم به مسئولان است.
جواد طلبه جوانی که در این اردوی جهادی شرکت کرده است نیز می گوید: برگزاری و حضور در اردوهای جهادی برگزفته از توصیه فرمایش مقام معظم رهبری در استفاده از شور و نشاط جوانان انقلابی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تشکیل شده است.
وی ادامه می دهد: حضور در اردوهای جهادی خود یک نوع تمرین برای داشتن سبک زندگی ساده که توصیه بزرگان است می باشد و با حضور در مناطق محروم تغییر نگاهی در ما نسبت به زندگی ایجاد خواهد شد.
امیر محمد یکی دیگر از جوانان شرکت کننده در این اردوی جهادی نیز عنوان می کند: انسان باید برای وقت و کاری که انجام می دهد ارزش قائل باشد و حضور در اردوی جهادی و کار برای خدا کردن بهترین استفاده از وقت است.
وی ادامه می دهد: از آنجایی که شرکت کنندگان در اردوهای جهادی افراد جوان هستند این اردوها را می تواند فرصتی برای تربیت مدیران انقلابی برای اینده کشور دانست.
شور و نشاط بزرگترین خصلت جوانان است که در این اردوها می توان دید جایی که در حین کار شوخی هایی می کنند ، کارهایی سخت را به راحتی به جان می خرند و سبقت می گیرند برای آنجام دادن آن و از سویی تلاش برای افزایش معنویت خود دارند مانند برگزاری نماز جماعت و خواندن زیارت نامه و کار را با رمز یازهرا شروع کردن و با یاد خدا ادامه دادند تا حصول نتیجه که نشان از روحیه معنوی بچه ها دارد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3027 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: