یادواره شهدای روحانی برگزار شد|نقش روحانیت در جنگ مغفول مانده+تصویر

دسته: اجتماعي , گالری عکس , گزارش تصویری
چهارشنبه - 7 مهر 1400
یادواره شهدای روحانی برگزار شد|نقش روحانیت در جنگ مغفول مانده+تصویر

راوی دوران دفاع مقدس و دبیر قرارگاه جهادی حاج قاسم سلیمانی در تربت حیدریه گفت: تبیین نقش روحانیون در این دوران مغفول مانده و نیازمند بازشناسی است.

سرهنگ محمود اشرف زاده روز چهارشنبه در دومین یادواره ۱۹ شهید روحانی و طلبه گناباد اظهار داشت: با وجود نقش مهم روحانیان گردانها و لشگرها در ابعاد مختلف نظامی و فرهنگی دوران دفاع مقدس، تاکنون به این مساله کمتر پرداخته شده است که باید از ظرفیت های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی برای بازخوانی و تبیین بیشتر تاثیرگذاری آنان در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله استفاده شود.

وی ادامه داد: کشور پیش از انقلاب اسلامی در وضعیتی وابسته به استکبار قرار داشت که حتی اختیار عزل و نصب ها در این کشور در دست مقامات ایرانی نبود ولی اکنون به برکت انقلاب اسلامی، ایران به عزت و اقتدار دست یافته است.

این راوی دوران دفاع مقدس گفت: امام خمینی (ره) با باور به خدا، باور به مردم و توانمندی خود در سایه تعالیم اسلامی انقلاب را به پیروزی رساندند و کشور ما مسیر عزت و پیشرفت را می پیماید و اگر این باورها در مسوولان ما نهادینه شود، بسیاری از مشکلات رفع می شود.

اشرف زاده با اشاره به پیشرفت های کشور گفت: امروز ایران قوی انواع تجهیزات نظامی را به کشورهای دیگر صادر می کند و وجود همین توانایی و تجهیزات است که دشمن را از حمله به ایران بازداشته است.
وی با اشاره به برخی تحولات منطقه گفت: رهبر معظم انقلاب چند سال گذشته بر لزوم تجهیز کرانه باختری برای مقابله با سیاستهای خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی تاکید کردند و سال قبل  رژیم اشغالگر قدس درصدد تصاحب کرانه  باختری برآمد ولی ۱۱ روز در برابر مقاومت فلسطین دوام نیاورد.

 وی عنوان کرد: به دنبال تحریم نفتی لبنان توسط آمریکا، دبیرکل حزب الله لبنان از ایران درخواست ارسال سوخت و فرآورده های نفتی به این کشور کرد که کشتی های حامل سوخت از کشورمان به سمت لبنان حرکت کرد و سیدحسن نصرالله در پاسخ به تهدید آمریکا برای حمله این کشتی ها با اقتدار عنوان  کرد در این صورت آمریکایی ها باید منتظر پاسخ کوبنده ما باشند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3027 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: