مرکز گوهرتراشی در گناباد افتتاح شد|بودجه ۳.۵ میلیاردی وزارت کشور برای حاشیه شهر

دسته: اقتصادي , دسته‌بندی نشده
پنجشنبه - 8 مهر 1400
مرکز گوهرتراشی در گناباد افتتاح شد|بودجه ۳.۵ میلیاردی وزارت کشور برای حاشیه شهر

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌رضوی گفت: مرکز گوهرتراشی گناباد اولین مرکز در سطح استان می باشد که فعالیت خود را آغاز کرده است.

افشین رحیمی‌گل خندان مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی در مراسم افتتاح مرکز گوهرتراشی فنی و حرفه‌ای گناباد اظهارداشت:در حال رفتن به سمتی هستیم که استفاده خود را از اعتبارات دولتی کم کنیم در یکسال اخیر ۶ میلیارد برای مراکز یک و نیم میلیارد برای مراکز بازی‌های رایانه‌ای دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: مرکز طلا و جواهر ایران در مشهد راه اندازی شده و از ردیف اعتباری معاونت علمی برای بودجه آن استفاده می‌کنیم.

رحیمی‌گل خندان افزود: سپاه امام رضا(ع) طرح پایشی دارد که مشکلات صنایع را استخراج می‌کند و در بحث تامین نیروی کار به سپاه کمک می‌کنیم و در یکسال اخیر ۴۰۰ درخواست برای صنایع از طریق سپاه داشته ایم البته در برخی مشاغل برای تامین نیروی کار انسانی کمبود داریم که  اگر مشکل فرهنگ کار در کشور حل شود این موضوع نیز برطرف خواهد شد چرا که کارآموزهای درجه یک با درخواست کار ۸ میلیون تومانی  حاضر به کار نیستند.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: گناباد سومین شهر استان است که ظرفیت خیرین در آن فعال شده و اگر خیرین به سمت فنی و حرفه‌ای آمده اند نتیجه آن را نیز مشاهده کرده اند.

وی ادامه داد: سه مجموعه در استان مجوز آموزش گرفته اند و در جایی که خودمان نتوانسته ایم ورودکنیم از مجموعه‌های دیگر و خیرین استفاده کرده ایم به عنوان نمونه شهرداری مشهد زمینی به ارزش۱۵ میلیارد تومان را به فنی و حرفه ای اختصاص داده و خیرین ۱۶ میلیارد تومان برای ساخت  یک مرکز۶ هزار مترمربعی در حاشیه شهر مشهد هزینه کرده‌اند.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان رضوی در خاطرنشان کرد: ۳.۵ میلیارد از محل معاونت اجتماعی وزارت کشور برای حاشیه شهر بودجه دریافت کرده ایم.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3027 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: