مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریطرح جامع گردشگری شهرستان گناباد باید سریعتر اجرایی شود

دسته: گردشگری
شنبه - 10 مهر 1400
طرح جامع گردشگری شهرستان گناباد باید سریعتر اجرایی شود

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: شورای شهر گناباد برای طرح جامع گردشگری گناباد باید اقدام عاجل کند و بعد در آینده به دنبال تغییر طرح و جابه جایی ها نباشد زیرا این طرح فضای شهری مناسبی برای گردشگر ایجاد خواهد .


سید جواد موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه سفر به شهرستان گناباد در گفتکو با پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: میراث فرهنگی از آن مردم است و اگر نگاه کنید بیشر رباط های ما از آن اوقاف می باشد و همین مردم روستای ریاب گناباد را در کشور معرفی کرده اند و امروز خانه در این روستا نمی توان خرید.
وی افزود:توسعه گردشگری محقق نخواهد شد مگر این که مردم این خواسته را بخواهند و قدم در راه دهند، جوانان باید در حوزه گردشگری کار کنند و خیلی کارهای بزرگ از گناباد می تواند شروع شود و در کشور گسترش یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: مسئولین گناباد باید قنات های دیگر را بازدید داشته باشند و از آنها نکاتی که می تواند در قنات جهانی قصبه استفاده کرد و گردشگر را به گناباد کشاند.
موسوی گفت: مردم گناباد باید خودشان در کل ایران سفر معرفی گردشگری آثار گردشگری گناباد باشند زیرا ظرفیت های مردم چیزی مهمی است ولی ما همیشه از دستگاه های دولتی پیگیر کار هستیم و از آنها میخواهیم.
وی افزود:باید بسته های گردشگری و تبلیغاتی زیادی برای حوزه گردشگری در گناباد تهیه شود و برای هر قشر و مردمی یک بسته داشته باشید کار که در حال حاضر در یزد و اصفهان انجام می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد:اقامتگاه های بومگردی روستای ریاب گناباد ظرفیتی بی بدیل است که باید بیشتر روی آن کار شود وبه سمت جذب گردشگران خارجی باشیم تا درآمد زا و اشتغال آفرین باشد و نجات یک کشور گردشگری است.
موسوی عنوان داشت: باید به سمتی حرکت کنید ترددهای زیادی که در جاده ترانزیتی جنوب صورت می گیرد در گناباد توقف کند که این کار باعث آمدن سرمایه به این شهر می شود و مهمان پذیری خود را افزایش دهید.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: شورای شهر گناباد برای طرح جامع گردشگری گناباد باید اقدام عاجل کند و بعد در آینده به دنبال تغییر طرح و جابه جایی ها نباشد زیرا این طرح فضای شهری مناسبی برای گردشگر ایجاد خواهد کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3027 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: