میزبانی از ۸۴ هزار گردشگر و مسافر نوروزی

دسته: گردشگری
سه شنبه - 16 فروردین 1401
میزبانی از ۸۴ هزار گردشگر و مسافر نوروزی

آمارها نشان می دهد که مسافرات ها به استان های جنوبی افزایش داشته و شهرستان هایی مانند گناباد که در مسیر جاده اصلی این استان ها قرار دارد میزبان گردشگران و مسافران زیادی بوده اند.

تعطیلات نوروزی به پایان رسید و بعد از دو سال که مردم نتوانسته بودند به سفر بروند با جهش خوبی در حوزه گردشگری رو به رو بودیم.
آمارها نشان می دهد که مسافرات ها به استان های جنوبی افزایش داشته و شهرستان هایی مانند گناباد که در مسیر جاده اصلی این استان ها قرار دارد میزبان گردشگران و مسافران زیادی بوده اند.


نرگس افرادی رئیس جمعیت هلال احمر گناباد اظهار داشت: در طرح ایمنی و سلامت نوروزی امسال به بیش از ۱۰ هزار نفر ارائه خدمات صورت گرفته است که در دو ایستگاه ثابت در میدان بسیج و شهر کاخک راه اندازی شده بود.
وی افزود: پست امدادی نجم آباد گناباد نیز در حالت آماده باش بوده روزانه ۵ نفر حضور داشتند و ۲۵۰ روز خدمات رسانی صورت گرفته است و به ایستگاه های ما ۲۵۰۰ خودرو مراجعه داشته اند.
رئیس جمعیت هلال احمرگناباد بیان کرد: برنامه های فرهنگی نیز برای کودکان با محوریت آموزش ترافیک و کرونا داشته ایم که ۱۸۰۰ مراجعه کننده داشته است و هشت تیم سیار نیز در مکان های گردشگری حضور داشته و بیش از ۱۰ هزار بروشور توزیع شده است.


خدمات رسانی به ۲۰ هزار نفر
حجت الاسلام حسن تقوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد اظهار داشت: برنامه هایی در بقاع متبرکه شامل برنامه تحویل سال، ایستگاه صلواتی و خیمه های معرفت، غرفه نقاشی و نمازهای جماعت داشته ایم.
وی افزود: در طرح آرامش بهاری امسال به ۲۰ هزار نفر خدمات رسانی صورت گرفته که امامزاده یحیی(ع) کمر زیارت رتبه اول با ۸۶۰۰ نفر و امامزاده کاخک با ۷۵۰۰ نفر میزبان گردشگران ومسافران بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناباد بیان کرد: ۷۴۰۰ نفر اسکان داشته ایم و ۱۷۰ نوبت نماز جماعت و ۱۷ هزار و۵۰۰ نفر مراجعه به خیمه معرف داشته و ۹۶۰ نیز از مشاوره خانواده استفاده کرده اند.


اقامت بیش از ۱۷ هزار نفر در گناباد
رسول صنوبری رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گناباد اظهار داشت: در طول ایام نوروز امسال ۱۷ هزار و ۳۲۵ نفر اسکان داشته ایم که بیش از ۲ هزار نفر از این افراد در اقامتگاه های بومگردی شهرستان اسکان یافته اند.
وی افزود: ۸۴ هزار و ۵۷۴ نفر بازدید از جاذبه های گردشگری، تاریخی و توریستی گناباد داشته ایم که از این تعداد ۴۳ هزار . ۲۳۱ نفر از امکان تاریخی و ۴۱هزارو۳۴۳ نفر از مکان های تفریحی گناباد بازدید داشته اند.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری گناباد در خصوص جاذبه هایی که بیشترین بازدید را داشته اند عنوان داشت: منطقه نمونه گردشگری آبشار کاخک ۴۱ هزار ۳۴۳ بازدید کننده و روستای هدف گردشگری ریاب ۲۱ هزار و قنات جهانی قصبه ۲۰ هزار و ۷۱۱ نفر و موزه مردم شناسی گناباد هزار و ۴۴۳ نفر بازدید کننده داشته اند.


نجات جان ۱۱ مصدوم توسط بالگرد اورژانس هوایی گناباد
محمدحسین اسماعیل زاده سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: طرح نوروزی اورژانس از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ادامه پیدا کرده که در این مدت ۵ هزار و ۹۵۹ تماس با مرکز فرویت های پزشکی داشته ایم که ۴۴۸ مورد انتقال به مراکز درمانی و ۴۳۰ مورد سرپایی درمان شده اند.
وی افزود: بالگرد اورژانس هوایی گناباد در این مدت ۱۱ سورتی پرواز داشته و آمبولانس های ما به ۶۱۰ مورد ماموریت جاده ای اعزام شده اند و در همین مدت ۳۱۲ ماموریت داخل شهری داشته ایم.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در ایام نوروز ۵۸ مورد تصادف داخل شهر و ۱۰۶ مورد جاده ای داشته ایم و ۵۰ مورد نیز مراجعه به ایستگاه های سلامت صورت گرفته است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: