میانجیگری برای کاهش دعاوی، رویکرد دستگاه قضایی است

دسته: دسته‌بندی نشده
شنبه - 4 تیر 1401
میانجیگری برای کاهش دعاوی، رویکرد دستگاه قضایی است

رییس دادگستری گناباد بهره گیری از ظرفیت ائمه جماعات مساجد و روحانیون و ریش سفیدان برای کاهش دعاوی محاکم را رویکرد مهم دستگاه قضایی این شهرستان در سال جاری ذکر کرد.

مهدی میرزایی روز چهارشنبه به مناسب هفته قوه قضاییه در حاشیه غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا گناباد افزود: یکی از مسائلی که در کاهش اطاله دادرسی در محاکم قضایی در گذشته تاثیر گذار بود برطرف کردن اختلافها با میانجی گری بزرگترها و ریش سفیدان و روحانیون در هر منطقه و جلوگیری از ارجاع اختلافها به دستگاه قضایی بود.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی گناباد در سال جاری با بهره گیری از این ظرفیت برای جلوگیری از ارجاع پرونده ها به محاکم قضایی بیش از پیش توجه می کند و بخشهایی در مساجد و مناطق روستایی و دهستانها بدین مظور در نظر گرفته شده است تا قبل از ارجاع اختلافها به محاکم از توان بزرگترها و روحانیون برای رفع اختلاف بین طرفهای دعوی بهره گرفته شود.

رییس دادگستری گناباد گفت: مشارکت مردم در هر بخش نتایج خوبی در کاهش مشکلات و ارایه بهتر خدمات دارد و در این زمینه هم بهره گیری از ظرفیت روحانیون و ریش سفیدان یک ضرورت برای کاهش دعاوی محاکم قضایی است.

میرزایی نام‌گذاری سال جاری به عنوان تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین توسط رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و افزود: دستگاه قضایی گناباد برای رفع موانع تولید همواره در کنار مسوولان دستگاههاق اجرایی ذیربط و فعالان اقتصادی است.

وی تصریح کرد: جلسات کمیسیون حمایت از تولید گناباد به صورت منظم برگزار و مسائل و مشکلات شرکتها و واحدهای تولیدی در زمینه های مختلف اعم از بوروکراسی اداری و سایر موانع تولید با حضور دست اندرکاران ذیربط بررسی و برای رفع آنها راهکارهای مقتضی ارایه می شود که این روند طی سنوات گذشته نتایج خوبی در گناباد به همراه داشته که از جمله آن می توان به رفع مشکلات تامین برق پایدار در شهرک صنعتی این شهرستان اشاره کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: