رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباداردوهای جهادی تمرین مشق مسئولیت پذیری برای جوانان عزیز کشور است

دسته: فرهنگي
سه شنبه - 14 تیر 1401
اردوهای جهادی تمرین مشق مسئولیت پذیری برای جوانان عزیز کشور است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین تجلیل از جهادگران عرصه سلامت موسسه جهادی رد پای یار دانشگاه با قدردانی از برگزاری اردوهای جهادی در روستاهای محروم گفت: اردوهای جهادی تمرین مشق مسئولیت پذیری برای جوانان عزیز کشور است.

دکتر رضا احمدی ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و روحیه جهادی را از ثمرات انقلاب اسلامی دانست و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی با تکیه بر آموزه‌های اسلامی بیش از پیش گسترش یافت و نمونه‌های عملی آن در همان سالهای ابتدای انقلاب در طی دوران دفاع مقدس به خوبی نمایان شد.

وی تصریح کرد: جهاد سازندگی هم در همان سالهای ابتدایی انقلاب بر اساس فرهنگ جهادی مبتنی بر مشارکت داوطلبانه و ایثارگرانه مردم در راستای محرومیت‌زدایی تاسیس شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، برگزاری اردوهای جهادی را استمرار فرهنگ ایثار و روحیه جهادی با بهره‌مندی از توانمندی جوانان کشور در عرصه‌های مختلف عنوان و خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی تلاش مومنانه انسان‌های عاشقی است که مهمترین هدف آنها خودسازی معنوی است.

دکتر احمدی تاکید کرد: حضور گروه‌های مختلف مردمی در مناطق محروم موجب آشنایی بی واسطه آنها با مشکلات مردم و نهادینه شدن و توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی می‌شود.

وی تصریح کرد: جوانان حاضر در اردوهای جهادی از این فرصت به عنوان تمرین مسئولیت پذیری استفاده می‌کنند و در صورتی که در آینده سکان مدیریت کشور را بپذیرند، اهتمام جدی به رفع همه جانبه ناهنجاری‌ها و مشکلات مناطق محروم خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اردوهای جهادی، تقویت روحیه مشارکت‌پذیری، بازتولید روحیه جهاد و کمک به نهادهای اجرایی در این شرایط اقتصادی را از دیگر دستاوردهای اردوهای جهادی عنوان کرد.

دکتر احمدی با بیان اینکه در اردوهای جهادی علاوه بر ارائه خدمات مرتبط با حوزه سلامت، فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی هم به طور همزمان انجام می‌شود، از پزشکان، دندانپزشکان، جهاددانشگاهی، مجمع خیرین سلامت و همه همکاران دانشگاه که در برپایی اردوهای جهادی تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: