زعفران گناباد صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته

دسته: کشاورزی
چهارشنبه - 12 مرداد 1401

مشکلاتی همچون نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی در گناباد، باعث شده تا زعفران به عنوان محصول زراعی اصلی این منطقه بازدهی کاملی را برای اهالی اش به همراه نداشته باشد.

به گزارش  پایگاه خبری گناباد نهم مرداد امسال بود که در جلسه رئیس سازمان توسعه تجارت با اعضای شورای ملی زعفران به همراه مسئولان گمرک، موضوع اصلاح قیمت پایه صادراتی زعفران در بازار‌های جهانی بررسی شد و مقرر گردید برای حفظ بازارهای موجود و افزایش توان رقابت برای حضور در بازارهای جدید از جمله بازار چین، قیمت پایه صادراتی زعفران اصلاح شود. همچنین مقرر شد تا به منظور افزایش ارزش افزوده صادرات زعفران و تکمیل زنجیره تولید، بسته تشویقی برای صادر کنندگانی که این موارد را رعایت می کنند در نظر گرفته شود.

در همین جلسه بود که آقای علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات ایرانی از ۲۵ شهریور به مدت یک ماه در قطر افزود: صادرکنندگان زعفران می توانند در این نمایشگاه به عرضه محصولات خود اقدام کنند و ان شاء الله بتوانیم همزمان با جام جهانی نیز نمایشگاهی با فروش کالا داشته باشیم.

در این میان مبحث مغفول مانده، حمایت های لازم از زعفران کاران است. زعفران کاران گنابادی که بخشی از حلقه قطب زعفران کاری ایران یعنی خراسان به حساب می آیند، به دلیل نبود حمایت های اقتصادی و زیرساخت های صنعتی، همچنان طلای سرخ در دست، با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

با وجود آنکه گناباد یکی از قطب های تولید محصول ارزشمند زعفران است اما زعفران کاران آن به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی، همچنان از کشت این محصول بهره کافی را نمی برند.

حالا باید دید مسئولان استانی و کشوری در صمت و جهادکشاورزی کی برای رفع این کمبود در استانی که طلای سرخ دارد اما بسیاری از جوانانش بیکارند، آستین همت را بالا خواهند زد.

گزارش از میثم پوراعظم

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:گنابادنیوز - 1910 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: