بهره‌برداری از اقامتگاه بومگردی «خالوعیسی»

دسته: گردشگری
سه شنبه - 18 مهر 1396
بهره‌برداری از اقامتگاه بومگردی «خالوعیسی»

طی مراسمی با حضور معاون دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اقامتگاه بوم‌گردی "خالوعیسی" به عنوان پنجمین اقامتگاه بومگردی گناباد در روستای هدف گردشگری ریاب این شهرستان به بهره برداری رسید.

اقامتگاه بومگری خالو عیسیبه گزارش گنابادنیوز، سعیدرضا جندقیان بیدگلی معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ها در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: مردم دنیا در آینده‌ای نه چندان دور، تنها در موضوع گردشگری مجبور به حرکت خواهند شد.

وی با بیان اینکه بومگردی، صنعت آینده درآمدزای کشور ما خواهد بود، تصریح کرد: اگر سرمایه گذاران بخش خصوصی با دید اقتصادی نتیجه محور در این کار ورود کنند قطعا موفق خواهند بود.

معاون دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: این سازمان برای درآمد پایدار و اقتصاد روستاها، فعالیت‌های زیادی انجام داده به طوری که سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای ۱۰۰ روستای هدف گردشگری در کشور در نظر گرفته شد.

در ادامه علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد نیز گفت: مجوز ۹ اقامتگاه بومگردی در این شهرستان صادر که پنج اقامتگاه فعال و از این تعداد نیز سه اقامتگاه دارای مجوز بهره برداری هستند.

وی ادامه داد: این اقامتگاه دارای ۶ اتاق مجهز و سرویس بهداشتی مناسب بوده که بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان توسط بهره‌بردار برای این اقامتگاه هزینه شده و سازمان میراث فرهنگی نیز در نظارت بر اجرا مشارکت داشته است.

شناسایی افزود: تاکنون سه اقامتگاه بومگردی در گناباد از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استفاده نموده که بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به آن‌ها پرداخت شده، اما تاکنون به باقی اقامتگاه‌های این شهرستان تسهیلاتی پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه روستای ریاب و قصبه شهر گناباد دارای اقامتگاه بومگردی هستند، عنوان کرد: روستاهای روشناوند، قوژد و شهر بیدخت درخواست مجوز داده‌اند و همچنین تعدادی از ابنیه‌ها و منازل قدیمی نیز هستند که در صورت مشارکت بخش خصوصی در بحث سفره خانه سنتی نیز اقدام می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد، تأکید کرد: جهت بهسازی و آجرفرش تعدادی از کوچه های روستای هدف گردشگری ریاب نیز بالغ بر ۴۰ میلیون تومان با پیمانکار قرارداد بسته شده و همچنین جهت ثبت ملی سایر منازل این روستا و نصب علائم و تابلوهای راهنمائی گردشگران و غیره نیز برای تهیه طرح مطالعاتی مبلغ ۲۰ میلیون تومان به مشاور پرداخت شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: