فرماندار گناباد۳ روستای گناباد ظرفیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارند

دسته: گردشگری
دوشنبه - 21 اسفند 1396
۳ روستای گناباد ظرفیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارند

فرماندار گناباد گفت: سه روستای گناباد با توجه به آثار تاریخی و فضایی که دارند ظرفیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارد.

محمد علی نبی پور فرماندار گنابادبه گزارش پایگاه خبری گناباد، محمد علی نبی پور عصر دوشنبه در مراسم افتتاح یکی از اقامتگاه های بومگردی در ریاب اظهار کرد: شهرستان گناباد با بیش از ۱۰۰ اثر ثبت شده و تعدادی اثر که در دست اقدام برای ثبت شدن می باشد زمینه زیادی برای حضور گردشگران در گناباد دارد.

وی افزود: زیارتگاه های امامزادگان و مساجد قدیمی گناباد نیز می تواند در حوزه گردشگری مذهبی دراستان و حتی کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

فرماندار گناباد با اشاره به عدم توجه به حوزه گردشگری در گناباد طی سالیان گذشته اظهار داشت: امروز به گردشگری در گناباد به صورت ویژه نگاه کی شود وحمایت های صورت گرفته باعث شده در این حوزه مردم اعتماد به نفس پیدا کنند.

نبی پور خاطرنشان کرد: قنات قصبه گناباد تنها قناتی است که مردم می توانند وارد آن شده و زحمات و کار بزرگ اجداد خود را ببینند.

وی افزود: در حوزه زیرساخت های حوزه گردشگری در گناباد توجه ویژه ای شده ولی باید بخش خصوصی نیز در این حوزه فعالتر شوند و ما نیز به عنوان دولت در راستای حمایت از حوزه گردشگری تاکنون ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار داده ایم.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: روستاهای گوهردست،قوژد و سنو ظرفیت های خوبی برای مطرح شدن به عنوان روستای هدف گردشگری دارند و مرمت آثار تاریخی آن ها می تواندقدم مهمی در این راستا باشد.

گناباد رتبه اول اقامتگاه های بومگردی در استان را دارد

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گناباد نیز در این مراسم اظهار کرد: در سال گذشته ۲۴۵ هزار نفر گردشگر در نوروز وارد گناباد شده اند که بیشترین بازدید ها از قنات قصبه و روستای هدف گردشگری ریاب بوده است.

علیرضا شناسایی افزود: در سطح استان خراسان رضوی رتبه اول اقامتگاه های بومگردی را دارین و ۱۱ اقامتگاه نیز موافقت نامه امضا کرده اند.

وی اظهارداشت: در ۲۲ روستای گناباد توسط تشکل های مردم نهاد رویداد پیش بینی شده و در هر ۱۴ روز یک برنامه داریم.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: