مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد:بهره برداری از ۲۱ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی

دسته: گردشگری
دوشنبه - 21 اسفند 1396
بهره برداری از ۲۱ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: طبق آمار موجود در سال جاری ۲۱ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی به بهره برداری رسیده است.

ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضویبه گزارش پایگاه خبری گناباد، ابوالفضل مکرمی فر بعدازظهر دوشنبه در مراسم بهره برداری از اقامتگاه های بوم گردی  گناباد اظهار کرد: قطار توسعه گردشگری در خراسان رضوی به راه افتاده واین قطار در گناباد با سرعت بیشتری حرکت می کند.

وی افزود: روستای هدف گردشگری ریاب گناباد که در سال های گذشته مرمت شده است امروز بیشترین اقامتگاه بوم گردی خراسان رضوی رادارد که می تواند به عنوان الگویی برای دیگر روستاها  استان مدنظر قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی با اشاره به مرمت این روستا اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی از تمامی برنامه های گناباد که اولین اثر ثبت جهانی استان در این شهرستان قراردارد حمایت خواهد کرد.

مکرمی فر ابراز کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته  هرسال میزان گردشگران  گناباد ۲۰ درصد افزایش می یابد. در سال جاری تعداد ۲۱ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی به بهره برداری رسیده که با این تعداد ۷۳ اقامتگاه بوم گردی فعال در استان داریم.

وی افزود: گناباد روز به روز شاهد افزایش گردشگران داخلی و خارجی است ولی زیرساخت های آن ضعیف بوده که در این حوزه باید اقدامات جدی صورت گیرد.

مکرمی فر با اشاره به آثار تاریخی و ثبت شده موجود در گناباد تصریح کرد:  سال آینده گروه باستان شناسی در گناباد شروع به کار خواهد کرد که امیدواریم با این کار آثار ثبت شده این شهرستان افزایش یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع دستی و سفال در گناباد اقدامات خوبی صورت گرفته ولی کم است و باید حرکت با شدت بیشتری باشد زیرا سفال گناباد ظرفیت تبدیل شدن به یک برند را دارد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: