رئیس جمعیت هلال احمر گنابادعنوان کرد:مرکز ترک اعتیاد بیدخت تبدیل به مرکز آموزشی هلال احمر خواهد شد

دسته: اجتماعي , مرکزی , مصاحبه
دوشنبه - 20 فروردین 1397
مرکز ترک اعتیاد بیدخت تبدیل به مرکز آموزشی هلال احمر خواهد شد

رئیس جمعیت هلال احمر گناباد گفت: با اتمام قرارداد مرکز ترک اعتیاد بیدخت در اردیبهشت این مرکز تبدیل به مرکز آموزش هلال احمر خواهد شد.

photo_2018-02-07_11-21-25_newبه گزارش پایگاه خبری گناباد ، در پی اعتراضات و دغدغه های مردمی نسبت به فعال بودن مرکز ترک اعتیاد و قولهای مکرر مسولین شهر مبنی بر تعطیل شدن این مرکز خبر نگار ما جهت شفاف سازی ورفع نگرانی های مردم موضوع را پیگیری نمود که در این رابطه،رییس اداره هلال احمر شهرستان گناباد گفت: راه اندازی مرکز ترک اعتیاد در شهر بیدخت در یک مکان آموزشی و فرهنگی موجب نگرانی مردم فرهیخته شهر بیدخت شده و اعتراضاتی در پی داشت و با توجه به اینکه رعایت حقوق شهروندی و رفع دغددغه های مردمی جزیی از وظایف مدیران می باشد دراین باره با دیگر ادارات مربوطه تلاشهای مجدانه ایی صورت گرفته شده است.

نرگس افرادی افزود: سعی بر این است با توجه به اتمام قرارداد اجاره کمپ ترک اعتیاد در  پایان اردیبهشت ماه  این مکان بعد از اتمام قرارداد به مرکز ارائه آموزشهای امدادی هلال احمربرای مردم منطقه بیدخت تبدیل شود.

وی افزود: مرکز آموزش امداد گران یک نیاز اساسی در شهرستان می باشد با توجه به بسترهای آماده شده نیاز به هزینه های دیگری نیست و امیدواریم در چند ماه آینده با هدف آموزش امدادگران  به بهره برداری برسد.

همچنین در این باره شهردار بیدخت گفت: در پی اعتراضات مردمی در خصوص مرکز ترک اعتیاد در شهر بیدخت پیگیری های مجدانه صورت گرفته ودر اولویت برنامه های محمد میر بیدختی شهردار بیدختشهرداری و شورای اسلامی شهر بیدخت می باشد.

وی افزود: با توجه به مستندات ارائه شده از طرف شهرداری کمیسیون پس از بررسی گزارشات شهرداری و سوابق موجود و در راستای بهبود محیط زندگی شهروندان بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون بعنوان صنف مزاحم رای به تعطیلی و پلمپ این مرکز صادر شده است.

همچنین وی گفت : باتوجه به اتمام قرارداد و همکاری با اداره هلال احمر از اجرای این رای خود داری نموده و بنا به گفته رییس هلال احمر این مکان به مرکز فرهنگی و آموزش امدادگران تبدیل خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نمی باشد.

همچنین شهروندانی که در جوار این مرکز زندگی می کنند به خبرنگار ما گفتند: این طبیعی است که شهروندانی در جوار مراکز ترک اعتیاد و اردوگاه های نگهداری از معتادان به سر می برند نگرانی داشته باشند و اعتراضاتی در پی داشته باشند وبه  مسولین مربوطه با احترام به مصوبات حقوق شهروندی پیش از اجرای چنین طرحهایی نسبت به تهیه پیوست اجتماعی آنها اقدام کنند تا پس از احداث چنین مراکزی نارضایتی شهروندان از این گونه اقدامات افزایش نیابد.

گفتنی است در ۱۸ بهمن ماه ۹۶ یکی از اعضای شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرده بود ظرف ۷۲ ساعت آینده این مرکز پلمپ خواهد شد.

علی اصغر علی اصغری خبرنگار پایگاه خبری گناباد

photo_2018-04-09_19-58-00_new

photo_2018-02-07_11-21-25_new


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: