«اقامتگاه‌های بوم‌گردی»؛ ظرفیت مناسب گناباد برای توسعه گردشگری

دسته: گردشگری
سه شنبه - 14 اسفند 1397
«اقامتگاه‌های بوم‌گردی»؛ ظرفیت مناسب گناباد برای توسعه گردشگری

اقامتگاه‌های بومگردی ظرفیت مناسبی را در گناباد برای پذیرایی از مسافران نوروزی فراهم کرده است.

اقامتگاه بومگردیگردشگر همیشه برای رسیدن به مناظر و آثار تاریخی نیم نگاهی به راه ارتباطی و اسکان داشته است؛ ایجاد زیرساخت‌های رفاهی برای گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نهادهای متولی نیز سعی داشته‌اند این زیرساخت‌ها را به شکلی مهیا کنند تا گردشگران بیشتری جذب شوند.

شهرستان گناباد به عنوان میزبان تنها اثر ثبت جهانی خراسان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سعی داشته در این راستا زیرساخت‌های لازم جهت رفاه گردشگران را ایجاد کند و در این حوزه قدم‌های مناسبی برداشته شده تا جایی که امروز فرودگاه این شهرستان در دست ساخت و پروژه راه‌آهن نیز ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

براساس آمار در طول سال و به ویژه ایام نوروز، گناباد یکی از مقاصد گردشگرانی است که به استان خراسان رضوی مسافرت می‌کنند و باید این شهرستان پذیرای تعداد زیادی گردشگر باشد که نیازمند امکانات مناسب است.

ایجاد زیرساخت‌های اسکان در آموزش و پرورش

هادی محمدپور؛ مدیر آموزش و پرورش گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: جهت پذیرایی از مسافران نوروزی در گناباد آموزش و پرورش، دو مرکز رفاهی و ۱۰ آموزشگاه را در شهرهای گناباد،کاخک و بیدخت با ظرفیت ۸۵ اتاق و تعداد ۴۲۵ نفر به صورت شبانه‌روزی آماده کرده است.

وی افزود: ستاد مرکزی اسکان نیز در محل اداره آموزش و پرورش نیز فعال خواهد بود و همچنین پیش‌بینی‌های لازم جهت اسکان بیشتر نیز شده و از سویی با هماهنگی که با سایر نهادها داشته‌ایم امروز تمام دستگاه‌های شهرستان جهت اسکان مهمانان آماده شده‌اند.

استقبال از اقامتگاه‌های بومگردی

مهدی ذوالفقاری؛ معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: ثبت جهانی قنات قصبه و مرمت بافت تاریخی روستای ریاب توانسته زمینه جذب گردشگر و ماندگاری آن را رونق دهد و این در صورتی است که بومگردی از سال ۱۳۸۵ از شهرستان گناباد شروع شده زیرا معماری خانه‌های تاریخی گناباد منحصرد به فرد است.

وی با اشاره به نحوه خاص پذیرایی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی افزود: ۴ هزار و ۴۶۵ گردشگر در شش ماهه ابتدایی سال وارد گناباد شده‌اند که از این تعداد ۴۰ درصد در اقامتگاه‌های بومگردی اسکان و پذیرایی شده‌اند.

معاون گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد در زمینهفعالیت‌های اقامتگاه‌های بومگردی در این شهرستاناظهار داشت: در حال حاضر ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح شهرستان گناباد فعالیت دارد که پروانه بهره‌برداری دارند و ۴ موافقت‌نامه اولیه نیز برای فعالیت اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان صادر شده است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: در شهرستان گناباد ۴ هتل نیز آماده پذیرایی از گردشگران است که یکی از این هتل‌ها نیز امسال به بهره‌برداری رسیده که در مجموع ظرفیت اسکان ۴۰۰ نفر در هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی پیش بینی شده است.

گزارش از یاسر سالاری


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: