جدال زنانه با فرمان سخت ماشین‌های سنگین؛ معاش این بانوان از رانندگی می‌گذرد

دسته: اجتماعي
سه شنبه - 31 تیر 1399
جدال زنانه با فرمان سخت ماشین‌های سنگین؛ معاش این بانوان از رانندگی می‌گذرد

برخی بانوان در شرایط فعلی عهده‌دار معیشت خانوار هستند و رانندگی ماشین‌های بزرگ را دریچه‌ای برای تامین معاش خود می‌دانند.

همیشه در سطح جامعه نسبت به رانندگی بانوان رویکردهای غلطی وجود داشته و این در صورتی است که بانوانی داریم که با رانندگی امرار معاش می‌کنند و موفق هستند.

در شهرستان گناباد دو بانوی راننده داریم که این روزها با رانندگی اتوبوس و مینی بوس کار می‌کنند و از حرفه خود نیز راضی هستند. خانم میرزایی بانوی راننده‌ای است که اکنون راننده اتوبوس خط گناباد-مشهد است. 

میرزایی یکی از بانوان راننده اتوبوس در گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: فارغ‌التحصیل رشته کودک‌یاری هستم و کارمند قوه قضائیه بودم، اما چون علاقه بسیار زیادی به اتوبوس داشتم، از سال ۸۴ رانندگی در بنز ده تن را شروع کردم و در سال ۹۲ اتوبوس خریدم.

وی ادامه داد: برخی از مردان تعجب می‌کنند که راننده اتوبوس، زن است، اما بیشتر زنان از اینکه همجنس خودشان پای اتوبوس نشسته لذت می‌برند، مخصوصا دختر بچه‌ها، یکبار در مسیر گناباد، خانمی در حین رانندگی آمد پیشم و گفت من آرزو داشته‌ام روی صندلی شاگرد شوفر بنشینم و او را در کنار خودم نشاندم و باهم گفتیم و خندیدیم.

میرزایی خاطرنشان کرد: بسیاری از مادران اصرار دارند که من دخترشان را به مشهد یا به گناباد برسانم که خیالشان راحت‌تر است، چون من نسبت به مسافرانم حس مادرانه‌ای دارم و برایم مهم است. با اتوبوس به دلیل اینکه جان مسافران به من سپرده شده همیشه قانون را رعایت کرده‌ام و سازمان حمل و نقل بارها به دلیل رعایت قانون به من تشویقی داده است.

تنها راننده مینی بوس خانم در گناباد

به سراغ خانم راننده مینی‌بوسی رفتیم که در سطح شهر گناباد کار می‌کند، زهرا عمادی تنها بانویی است که در گناباد راننده ماشین مینی‌بوس است و گواهینامه پایه دو رانندگی دارد.

عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: به دلیل اینکه خودم معاش خانواده را تامین می‌کنم و از آن جایی که علاقه‌ای نیز به این کار داشتم چند سال است که راننده مینی‌بوس هستم، علاوه بر این مربی والیبال هم هستم و آرایشگری هم می‌کنم و با خودروی پرایدم تاکسی تلفنی تنها اقوام و خویشان و آشنایان هم هستم و به لطف خدا زندگی آرام و خوبی دارم.

عمادی می‌گوید: خیلی از خانم‌ها دوست دارند در اردو و یا سفر زنانه، هیچ مردی حتی راننده آقا با آن‌ها همراه نباشد، به طور مثال کوهنوردان و یا سایر جمع‌های زنانه ترجیح می‌دهند راننده مینی بوسشان زن باشد تا در طول مسیر راحت باشند.

خانم عمادی ثابت کرده که رانندگی خودروهای سنگین نه تنها شغل مردانه نیست، بلکه با ظرافت‌هایی همراه است که شاید زن‌ها به واسطه روحیه ظریفشان بهتر از مردان آن را فرامی‌گیرند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: