ضد و نقیض‌های یک بالگرد هوایی/ «پد هوایی» اورژانس از گناباد «جُم» نمی‌خورد

دسته: دانشگاه ها
پنجشنبه - 23 مرداد 1399
ضد و نقیض‌های یک بالگرد هوایی/ «پد هوایی» اورژانس از گناباد «جُم» نمی‌خورد

در چند روز گذشته در فضای مجازی صحبت‌های زیادی در زمینه جمع شدن پایگاه اورژانس هوایی گناباد مطرح شده است.

در چند روز گذشته در فضای مجازی صحبت‌های زیادی در زمینه جمع شدن پایگاه اورژانس هوایی گناباد مطرح شده و این موضوع برای مردم شهرستان، نگرانی‌هایی را به همراه داشته است.

دلیل این موضوع نیز نصب دکل مخابرات در فاصله نزدیک به پدهوایی این بالگرد است که گویا در مسیر پروازی وجود دارد و شرکت هواپیمایی این اورژانس اعلام کرده این موضوع خطراتی را به همراه دارد و در صورت اصلاح نشدن پروازها متوقف خواهد شد.

تمدید مجوز پرواز بالگرد اورژانس گناباد تا پایان مرداد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده در پی نصب دکل BTS تلفن همراه در نزدیک پایگاه اورژانس هوایی، سازمان اورژانس کشور به دلایل فنی خواستار جابجایی این دکل شد و اعلام نمود اگر تا ۲۰ مرداد این مشکل مرتفع نشود، مجوز پرواز بالگرد را لغو خواهد کرد.با وجود برگزاری جلسات محلی برای حل موضوع، متاسفانه جابجایی دکل هنوز محقق نشده است.

با رایزنی‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، مجوز پرواز تا پایان مردادماه تمدید شد و امیدواریم در مهلت باقی مانده، مشکل برطرف شود تا منطقه از نعمت اورژانس هوایی محروم نشود.

برای پیگیری این موضوع به سراغ حامد قربانی فرماندار شهرستان گناباد رفته‌ایم که به عنوان نماینده دولت در بین دو دستگاه حکمیت کند.

مشکل پد هوایی اورژانس گناباد رفع می‌شود

حامد قربانی؛ فرماندار گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: بنا بر درخواست دانشگاه علوم پزشکی گناباد پس از افتتاح بیمارستان علامه بهلول به دلیل این که این بیمارستان در نقطه کور مخابراتی قرار گرفته پیگیری‌هایی به عمل آمد تا ظرفیتی به ظرفیت موجود شهرستان اضافه شود و این در راستای استفاده بهیه شهروندان ساکن در محدوده خیابان سعدی و شاغلین بیمارستان بهلول بوده است.

وی ادامه داد: در سفر وزیر ارتباطات به شهرستان گناباد این سایت از درخواست‌های شهرستان بوده و مشکلات مخابراتی ۸ هزار نفر را این سایت پوشش می‌دهد و در این وضعیت کرونا، دانشگاه‌ها و دانش‌آموزان می‌توان از ظرفیت اینترنت همراه این آنتن استفاده کنند.

فرماندار گناباد بیان کرد: جانمایی براساس مکاتبات مخابرات و دانشگاه علوم پزشکی جهت رفع نقطه کور صورت گرفت و این اولین دکل ۴۸ متری شهرستان گناباد برای پوشش خدمات است، پس از نصب آن دغدغه‌هایی برای دانشگاه علوم پزشکی به ویژه اورژانس ایجاد شد که پد هلی‌کوپتری در فاصله ۲۱۰ متری دکل وجود دارد و مشکلی برای پروازها بوجود آمده است.

قربانی تصریح کرد:این دو نهاد مذاکراتی با هم داشتند که به توافق نرسیدند و ما به عنوان فرمانداری که باید منازعات دو دستگاه را حل کنیم ورود کردیم و جلساتی برگزار و مذاکراتی با مدیرکل فناوری استان داشته‌ایم و مکاتباتی با وزارت مربوطه انجام شده است.

وی افزود: هر دو این ظرفیت‌ها برای شهرستان گناباد مهم است؛ از همین رو سعی کرده‌ایم با کاهش ارتفاع دکل این موضوع را حل کنیم و مشکل پروازها حل شود و ظرف هفته‌های پیش رو کاهش ارتفاع صورت خواهد گرفت و هم اکنون پروازهای امدادی در حال انجام است.

فرماندار گناباد عنوان کرد: با تمام توان از داشته‌های خودمان صیانت خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد کسی نگاهی به هلی‌کوپتر گناباد داشته باشد زیرا از ذخایر شهرستان است و باید در گناباد خدمات بدهد.

قربانی اذعان کرد: نصب وکاهش آن نیز مستلرم هزینه‌هایی است که ما نمی‌توانیم دستور دهیم سریع ارتفاع را کم کنند، باید شرکت پیمانکاری تعیین و کار کارشناسی صورت گیرد و متاسفانه عده‌ای این موضوع را بزرگنمایی کرده‌اند و ما اجازه این موضوع را نخواهیم داد.

وی در زمینه مهلت تعیین شده برای کاهش ارتفاع دکل اظهار داشت: مهلت گذاشتن را مرجع قانونی باید بگذارد و مهلت را ما به عنوان مرجع طرفین تعیین میکنیم و سعی داریم به آنجا کشیده نشود و کارهایی را مخابرات انجام داده و باید این موضوع به صورتی باشد که در کیفیت خدمات مشکلی ایجاد نشود.

فرماندار گناباد تاکید کرد:اگر کاهش ارتفاع مشکلی ایجاد کند جابه‌جایی صورت خواهد گرفت که پروسه خاص خود را دارد و ملاک ما انجام پرواز‌ها است.

قربانی خاطرنشان کرد: مردم هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند؛ بالگرد از گناباد جایی نخواهد رفت و سعی می‌کنیم داشته‌هایمان افزایش یابد نه این که کاهش داشته باشد.

وی در زمینه پیش‌بینی‌های لازم در زمینه احداث این آنتن در ابتدا بیان داشت: پنج مورد مکاتبات وجود دارد که نقطه احداث دکل به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده و دانشگاه در جریان بوده اما برداشت این بوده که این دکل مانند دکل‌های معمولی است نه این که دکل ۴۸ متری که مشکل شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: