رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد:پست‌های هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ۳۰۰ درصد افزایش یافت

دسته: دانشگاه ها , دسته‌بندی نشده
سه شنبه - 7 بهمن 1399
پست‌های هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی  ۳۰۰ درصد افزایش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از افزایش ۳۰۰ درصدی پست‌های هیات علمی دانشکده‌های تابعه این دانشگاه در سال جاری خبر داد.

دکتر جواد باذلی افزود: با تصویب هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۲۷۱ پست سازمانی برای دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، بهداشت و پیراپزشکی این دانشگاه اختصاص یافت.

وی ادامه داد: با این مصوبه، تعداد پست‌های هیات علمی این دانشگاه به نسبت چارت سازمانی قبل بیش از ۳۰۰ درصد افزایش دارد که این میزان رشد، بالاترین درصد رشد در میان دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: از این تعداد ۲۳۱ پست هیات علمی آموزشی و ۴۰ پست سازمانی برای ساختار مدیریتی و کارشناسی چهار دانشکده این دانشگاه اختصاص یافته است.

وی افزود: گرچه دانشکده‌های دانشگاه از زیرساخت‌های فیزیکی مناسبی برخوردارند ولی در حوزه نیروی انسانی با چالش‌هایی مواجه بوده‌ایم.

دکتر باذلی با بیان اینکه نسبت دانشجو به عضو هیات علمی در این دانشگاه ۱۶ است، اظهار امیدواری کرد با تصویب این پست‌های جدید و جذب اعضای هیات علمی بتوان به نسبت مطلوب استاد به دانشجو دست یافت.

وی توسعه کیفی حوزه آموزش و ارتقای رشته‌های تحصیلات تکمیلی را از مهمترین اولویت‌های این دانشگاه دانست و گفت: طی سال‌های اخیر، پیگیری‌های بسیار برای اختصاص نیروی انسانی مورد نیاز دانشکده‌ها به ویژه در حوزه هیات علمی انجام شده است.

دانشگاه علوم پزشکی گناباد با دو بیمارستان علامه بهلول گنابادی و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس مشغول ارائه خدمت به مردم شهرستان های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی است.
هم اکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر از مردم این شهرستانها زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: