بیمارستان ۱۵ خرداد بیدخت زنده شد + تصاویر

دسته: دانشگاه ها
سه شنبه - 21 بهمن 1399
بیمارستان ۱۵ خرداد بیدخت زنده شد + تصاویر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با اعتبار ۳۵ میلیارد تومانی ظرفیت جدید درمانی به قطب درمان جنوب خراسان رضوی اضافه شد.

جواد باذلی در مراسم افتتاح بیمارستان دوم گناباد اظهار داشت: راه‌انداری بیمارستان بهلول در گناباد سبب شد ۲ بیمارستان دیگر این شهرستان تعطیل شود و این موضوع ظرفیت‌های زیادی را از گناباد گرفت و تک بیمارستانی بودن شهرستان خسارت‌های زیادی به ما زد. 

وی ادامه داد: کسب مجوز بیمارستان دوم با ظرفیت ۶۰ تخت گرفته شد و بیمارستان ۱۵ خراداد قدیم این شهرستان را احیا کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: ۳۵ میلیارد تومان برای این بیمارستان هزینه شده و از ابتدای اسفند بیماران کرونایی به این بیمارستان منتقل خواهند شد و بعد از کرونا نیز چهار بخش اصلی خواهد داشت. 

باذلی اظهار داشت: آخرین وضعیت شهرستان گناباد زرد است و اگر مردم رعایت نکنند دوباره به وضعیت نارنجی خواهیم رفت و محدودیت‌ها برخواهد گشت.

در همین راستا محمدعلی نبی‌پور؛ سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی که برای بهره‌برداری از پروژه‌های گناباد به این شهرستان سفر کرده نیز اظهار داشت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت در کشور زیرساخت‌های درمان رشد بالایی داشت و این طرح در هفت فاز در کشور انجام شد.

وی ادامه داد: به علت مشکلات اعتباری برخی از آن اجرا نشد اما این خدمات بزرگ بوده و عظمت آن باز هم کم است و هرچه برای مردم کار کنیم باز هم تلاش بیشتری باید بکنیم زیرا مردم با هم سختی‌ها با جان و دل مایه گذاشته‌اند.

نبی پور خاطرنشان کرد: بسیاری از عمل‌های جراحی منطقه در گناباد انجام می‌گرفته و امروز تعریف جدیدی در بیمارستان دوم گناباد صورت خواهد گرفت. 

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت در مرحله اول متمرکز در حوزه عمرانی انجام گرفت و بیش از ۱۵۰۰ پروژه اجرایی شد و نقدهایی هم بر آن وجود داشت و در این طرح هزینه‌های درمانی کاهش پیدا کرد. باید سمت افزایش کیفیت خدمات درمانی حرکت کنیم و نگاه این است فرایند بیماریابی را درست انجام دهیم. 

نبی پور گفت: بسیج در بخش کرونا اقدامات خوبی داشته و در طرح شهید سلیمانی موفقیت داشته‌ایم و در طرح واکسن نیز جا پای بزرگان داریم می‌گذاریم و ۵ واکسن در کشور در حال پیگیری است و نشان می‌دهد نخبگان کشور می‌توانند کارهای بی‌نظیری انجام دهند.

وی بیان کرد: پیشگیری مهمتر از درمان است پس مردم باید پروتکل‌ها را رعایت کنند و اگر بی توجهی کنیم این وضعیت به نارنجی و قرمز تبدیل خواهد شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: