چرا ایستگاه آتش‌نشانی “نوقاب” گناباد بعد از ۵۷روز خاک می‌خورد؟

دسته: شهری
شنبه - 21 فروردین 1400
چرا ایستگاه آتش‌نشانی “نوقاب” گناباد بعد از ۵۷روز خاک می‌خورد؟

پنجمین روز از دهه فجر ۹۹ بود که با حضور مسئولان شهرستان گناباد طی مراسمی ایستگاه دوم آتش نشانی گناباد در حاشیه بلوار سرداران شهید این شهرستان افتتاح شد.

راه‌اندازی و تجهیز ایستگاه دوم آتش‌‍‌نشانی و ساختمان مدیریت بحران شهرداری گناباد جهت افزایش توان عملیاتی و سرعت عمل در امداد رسانی به مردم در این منطقه از شهر به بهره برداری رسیده است.

این ایستگاه  با مشخصات فنی ۱۲۰۰ مترمربع عرصه ، ۱۰۰ مترمربع ساختمان اداری و ۱۲۰ مترمربع پارکینگ با اعتباری ۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد اما جالب این است که بعد از گذشت دو ماه از افتتاح تعطیل شد.

رستمی از اهالی منطقه نوقاب گناباد درباره افتتاح این ایستگاه اظهار داشت: این آتش نشانی نمایشی افتتاح شد و از روزی که گفتند افتتاح شده که عملیاتی نداشته و درب آن همیشه بسته بوده است.

وکیلی یکی دیگر از اهالی منطقه نزدیک به این ایستگاه آتش نشانی بیان کرد: وجود این ایستگاه آتش نشانی در این منطقه ضروری است زیرا بیمارستان، مجموعه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت زیاد منطقه نوقاب در فاصله کمتر از یک کیلومتری این ایستگاه آتش نشانی هستند و نیازمند این مجموعه در زمان حوادث هستند.

تعطیل بودن این ایستگاه آتش نشانی گلایه‌های فراوان مردمی را به همراه داشته و بارها با پیامک و یا تماس‌هایی با خبرنگارخواسته‌اند تا این موضوع را پیگیری کنند که در راستای پیگیری مطالبات مردمی به سراغ رئیس دایره آتش نشانی گناباد رفتیم.

رضا رجب‌نژاد؛ رئیس اداره آتش نشانی شهرداری گناباد در زمینه فعالیت ایستگاه دوم آتش‌نشانی اظهار داشت: ایستگاه شماره دو آتش‌نشانی و ساختمان مدیریت بحران شهرداری گناباد با توجه به دامنه گسترده خدمات آتش نشانی و توسعه شهر از ضروریات است که به همت شهرداران قبل جانمایی و ساختمان آن احداث که با توجه به نواقص، از جمله عدم برخورداری از انشعابات گاز و اشتراک تلفن و تجهیزات در دهه مبارک فجر سال ۹۹ افتتاح شد.

وی افزود: علاوه بر فراهم شدن تاسیسات مذکور برای تجهیز و تکمیل ایستگاه دوم آتش نشانی شهرداری گناباد نیاز به ۹ نفر نیروی انسانی متخصص و تجهیزات کامل امداد و نجات است که در جهت تامین نیروی انسانی و برگزاری آزمون جذب نیروی متخصص پیگیری لازم انجام شده است.

رئیس اداره آتش نشانی شهرداری گناباد گفت: با توجه به موقعیت مکانی این ایستگاه از ظرفیت مناسبی برای استقرار نیروهای امدادی و مدیریت بحران برخوردار است.با شرایط موجود (کمبود نیروی انسانی) جهت آمادگی کامل نیروهای امدادی در هنگام حادثه فعالیت ایستگاه مرکزی میسر است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: