زیرساختهای شهری برای مقابله با سیل به بهسازی نیازمند است

دسته: شهری
پنجشنبه - 16 اردیبهشت 1400
زیرساختهای شهری برای مقابله با سیل به بهسازی نیازمند است

رییس شورای اسلامی شهرستان گناباد گفت: زیرساختهای عمرانی محدوده حریم این شهر برای مقابله با سیلاب جوابگو نیست و نیازمند بهسازی است.

علی اکبر آقایی با اشاره به وقوع سیلاب ۲ روز گذشته در این شهر و خسارتهای ناشی از آن افزود: این مساله ثابت کرد که برخی زیرساختهای عمرانی نظیر بندسارها و پلهای محدوده شهر برای مقابله با این حادثه غیر مترقبه جوابگو نیست.

وی ادامه داد: بندسار و پل بهاباد و حدفاصل قصبه شهر و بخش شرقی گناباد جوابگوی حجم شدید رواناب و سیلاب نبود و در نتیجه آن شاهد ورود سیلاب از این طریق به منطقه نوغاب، قصبه شهر، زیباشهر و تعدادی از روستاهای اطراف این شهر بودیم.

رییس شورای اسلامی شهرستان گناباد گفت: از چندی قبل پیگیریهایی برای جلب توجه مسوولان ذیربط در سطوح استانی نسبت به مخاطرات این زیرساختها برای مقابله با سیلاب انجام  شده بود ولی آنان این مساله را جدی نگرفتند و بارش شدید و این حجم سیلاب را بعید می دانستد ولی بعد از ۵۰ سال شاهد حجم عظیم بارش و ورود سیلاب به برخی مناطق شهری این شهرستان بودیم.

آقایی افزود: برخی ساخت و سازها و واحدهای دامداری در حریم مسیل و کانالها در محدوده بلوار وحدت، پل زیر جاده سنتو در تشدید وقوع سیلاب اخیر  در گناباد موثر است و این معضل به مانعی برای بهسازی برخی از این نقاط تبدیل شده و باید نسبت به جابجایی این واحدها اقدام کرد.

وی با اشاره به مسدود شدن یکی از محورهای منتهی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی به دنبال وقوع سیلاب ادامه داد: از چندی قبل پیگیریهایی برای ایجاد دیوار ساحلی در بالادست و پایین دست کال ناصر خسرو و احداث پل بر روی بلوار پرستار گناباد انجام شد که به دلیل مسائل و مشکلاتی به خصوص کمبود بودجه این امر محقق نشد.

رییس شورای اسلامی شهرستان گناباد گفت: شیب بندی و جدول گذاری معابر عمومی شهر گناباد مناسب نیست و در نتیجه آن با وقوع سیلاب، روانابها به داخل منازل شهروندان وارد شد و مشکلاتی برای آنان به وجود آورد و از چند سال قبل تذکراتی به شهرداران وقت گناباد برای رفع این نقیصه داده شده بود.

آقایی اجرای طرح اگو برای جمع آوری آبهای سطحی در گناباد را ضروری دانست و افزود: شهرداری و شورای اسلامی این شهر به دنبال وقوع سیلاب به صورت جدی تر نسبت به بررسی نقاط آسیب پذیر و رفع مخاطرات احتمالی اقدام می کنند و مسوولان ذیربط در سطوح استانی و ملی هم توجه بیشتری به رفع این معضلات داشته باشند.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: