مدیرکل بحران استانداری خراسان رضویاختصاص ۴۰۰میلیون تومان به قنوات خسارت دیده از سیل

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 19 اردیبهشت 1400
اختصاص ۴۰۰میلیون تومان به قنوات خسارت دیده از سیل

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر و به صورت اضطرار مبلغ 400 میلیون تومان برای لایروبی قنوات در گناباد اختصاص یافته است.

محسن نجات مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی در حاشیه این سفر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: چند هفته پیش در استانداری جلسه‌ای در زمینه کاهش میزان بارندگی در گناباد و مواجه با خشکسالی شدید در این شهرستان داشتیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال۸۵ میلی متر بارندگی داشتیم و در این چند روز نیز ۹۱.۸ میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم اما همچنان تا سطح بارندگی سال‌های گذشته فاصله داریم و خشکسالی ما را تهدید می‌کند.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: نگاه ما باید یک نگاه پیشگیرانه باشد، روان آب جاری شده در گناباد در بیش از ۴۵ سال قبل بی‌سابقه است.

نجات عنوان کرد: شرایط سخت است و دغدغه و نگرانی مردم را درک می‌کنیم  و مبلغی حدود ۴۰۰ میلیون تومان به اضطرار برای لای روبی قنوات اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: آخرین وضعیت خسارت‌ها در شهرستان گناباد طی تماسی به استحضار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور رسیده و وی نیز در حال پیگیری‌ است و اگر می خواهیم موفق شویم باید کار جهادی انجام دهیم و این مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر با مشارکت خود مردم.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۵ میلیون تومان بلاعوض به خانه های آسیب دیده پرداخت و ۱۵ میلیون تومان نیز تسهیلات با بهره کم پرداخت خواهد شد.

نجات تصریح کرد: در طرح تفصیلی شهر ها با الزامات مدیریت بحران دیده شود و در حال حاضر برخی از شهرستان های ما در طرح های آن ها این الزامات دیده نشده است.

وی ادامه داد: در بازدیدی که امروز داشتیم مرکز مطالعات منابع طبیعی کوتاهی کرده و این موضوع باعث شکسته‌شدن بند خاکی و سرازیر شدن ۵ میلیون مترمکعب آب به سمت گناباد شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: