فرسودگی شبکه آب دردسرساز شد |هدر رفت آب زیاد است

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 2 خرداد 1400
فرسودگی شبکه آب دردسرساز شد |هدر رفت آب زیاد است

۳۷ درصد آب گناباد برای اداره آب و فاضلاب درآمدزا نیست و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از این آب قبل از رسیدن به کنتور مشترکین هدر می‌رود و فرسودگی شبکه آب رسانی گناباد یک موضوع جدی شده است.

جواد سالاری مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان گناباد اظهار داشت: انتقال آب به روستاهایی که مشکل آب شرب دارند مانند گذشته با تانکر انجام می‌شود که به طور مثال روزانه یک تانکر آب به روستای “کبوترکوه” ارسال می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای کاهش مصرف آب و صرفه جویی شیرهای چشمی در برخی مدارس شهرستان نصب شده اما بودجه محدود آب و فاضلاب ادامه این روند را با مشکل روبه‌رو کرده است.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: نیاکان ما برای آب احترام خاصی قائل بوده‌اند و اگر دقت کنید خیلی از آب‌های قنوات وقف شده‌اند که ما نیز در همین راستا به دنیال پروژه‌های آب وقفی هستیم تا بتوانیم آنها را وارد جایگاه برداشت آب برای استفاده عموم بکنیم.

هدر رفت آب در گناباد زیاد است

سالاری عنوان کرد: تمام روستاهای گناباد با افت فشار روبه رو هستند که در این باره از مخزنی در پله‌ای دیگر برای انتقال آب انجام می‌شود که در بحث “توپوگرافی” به آن پرداخته  شده است.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان گناباد اظهار داشت: ۲۱ هزار مشترک آب شرب در شهرستان داریم که بیشتر اینها از کولرهای آبی استفاده می‌کنند و هر کولر روزانه ۳۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند که در مجموع رقم بالایی می‌شود.

سالاری در زمینه خط انتقال آب به گناباد نیز بیان کرد: خط انتقال آب به گناباد از خواف صورت می‌گیرد که ۱۲۰ کیلومتر طول دارد که در سال گذشته این خط ۲۹ مورد اتفاق در آن صورت گرفته که هزینه‌ای ۱.۵ میلیارد تومان روی دست اداره آب و فاضلاب گذاشته است.

وی افزود: برای استفاده بهینه و صرفه‌جویی آب فاضلاب شهرک امام رضا (ع) به صورت رایگان تحویل شهرداری گناباد شده تا از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند.

مدیر اداره آب و فاضلاب گناباد تصریح کرد: ۳۷ درصد آب گناباد برای اداره آب و فاضلاب درآمدزا نیست و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از این آب قبل از کنتور تلف می‌شود و فرسودگی شبکه آب رسانی گناباد یک موضوع جدی است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: