سالن ورزشی سنو همچنان در حالت اسکلت

دسته: ورزشي
چهارشنبه - 12 خرداد 1400
سالن ورزشی سنو همچنان در حالت اسکلت

یکی از زیرساخت‌های ورزشی که قرار بود در گناباد ساخته شود و حتی ۱۲ روستای اطراف خود را پوشش دهد ساخت سالن ورزشی سرپوشیده است که حالا بعد از گذشت ۵ سال از کلنگ زنی آن به سرانجامی نرسیده است.

روستای «سنو» یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان گناباد است که فاصله‌ای ۲۲ کیلومتری با مرکز شهرستان دارد و در سالیان گذشته توانسته با ایجاد زیرساخت‌هایی سبب جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهر شود.

یکی از زیرساخت‌های ورزشی که قرار بود در این روستا ساخته شود و حتی ۱۲ روستای اطراف خود را پوشش دهد ساخت سالن ورزشی سرپوشیده است که حالا بعد از گذشت ۵ سال از کلنگ زنی آن به سرانجامی نرسیده است.

علی یکی از جوانان روستای سنو اظهار داشت: در روستاها امکان تفریحی زیادی جود ندارد و ورزش شاید بهترین تفریح جوانان روستایی باشد ولی زیرساخت‌های آن مهیا نشده است.

وی ادامه داد: این سالیان قبل کلنگ زدند و قرار بود ظرف مدت کوتاهی ساخته شود اما در حال حاضر که فقط یک اسکلت آهن بیشتر نمی‌بینیم و همچنان چشم انتظار هستیم.

خانمی  گفت: پسرم برای فوتبال بازی کردن شب‌ها باید برود به شهر گناباد تا بتواند از سالن استفاده کند که این کار هم برای ما هزینه دارد و هم سبب می شود در مسیر راه خطراتی برای آنها داشته باشد.

وی ادامه داد: ما فرزندان خودمان را به چه بهانه‌ای در روستا نگه داریم، اگر این سالن‌ها در روستاها نباشد فرزندانمان در روستا زندگی نمی‌کنند و به شهر مهاجرت می‌کنند.

محمد علی امینی رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد نیز در گفت‌وگویی با اهالی این روستا قول داده بود سالن ورزشی سنو ظرف ۶ ماه تکمیل شود که این قول محقق نشده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد اظهار داشت: سالن ورزشی روستای سنو در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و زیربنای بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع در حال حاضر بزرگترین سالن ورزشی روستایی شهرستان گناباد است که عملیات عمرانی آن در دست پیگیری است.

وی افزود:  زمین سالن در ۲۵ فروردین سال ۹۸ تحویل پیمانکار و با نصب کامل سازه فلزی ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

امینی درباره هزینه‌های این پروژه گفت: تاکنون مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان هزینه شده و از محل اعتبارات ملی سفر آقای نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان رضوی برای تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیگیری‌هایی صورت گرفت و مبلغ ۲ میلیارد تومان  برای تکمیل پروژه تصویب شده اما متاسفانه هیچ تخصیصی برای آن صورت نگرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان به ما قول داده در بودجه ۱۴۰۰ مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص دهند تا پروژه تکمیل شود.

وی در تشریح ویژگی‌های سالن ورزشی سنو گفت:  سالن ورزشی چندمنظوره سنو قابلیت ۲۰۰ نفر تماشاگر دارد و دارای رختکن و ساختمان اداری است و برای ورزش‌های توپی از قبیل والیبال، فوتسال و  بسکتبال مناسب خواهد بود. 

مهدی ذوالفقاری رئیس شورای اسلامی روستای سنو اظهارداشت:  سالن ورزشی روستای سنو در تاریخ۲ خرداد ۹۵ کلنگ زنی شد و قرار بود در مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰ مترمربع و از محل اعتبارات دفتر امور روستایی احداث شود که متاسفانه با تغییر برخی قوانین  این موضوع منتفی شد این در حالی بود که شناژ پروژه از محل کمک های خیرین ریخته شده بود.

وی افزود: با پیگیری‌هایی که از طریق نماینده وقت جناب آقای بنایی صورت پذیرفت این پروژه تحویل اداره ورزش و جوانان قرار گرفت و ردیف اعتبار ملی گرفت که متاسفانه هیچ گونه تخصیص نداشته است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: