زرد قناری برنگشت

دسته: دسته‌بندی نشده
سه شنبه - 1 تیر 1400
زرد قناری برنگشت

وعده‌های ارائه شده برای زمینه سازی بازگشت بالگرد اورژانس به گناباد هنوز عملیاتی نشده است.

حدود دو ماه قبل بود که به یک باره بالگرد تخصصی اورژانس هوایی گناباد به سمت تهران برای “اورهال” پرواز کرد و دیگر به این شهرستان برنگشت.

انتقال بالگرد اورژانس هوایی گناباد حواشی زیادی را در این شهرستان ایجاد کرد و اعتراض‌ها سبب شد تا به صورت موقت بالگرد اورژانس هوایی طبس به این شهرستان منتقل شود که این موضوع از اعتراضات نکاست و مردم این شهرستان پیگیر برگشت بالگرد تخصصی اورژانس به گناباد بودند تا جایی که این بالگرد در بین مردم به ” زرد قناری” معروف و همه چشم انتظار برگشت آن بودند.

پس از گذشت مدتی خبر رسید که بالگرد اورژانس هوایی گناباد به ایلام منتقل شده و دیگر به گناباد برنخواهد گشت که این موضوع دیگر دامنه اعتراضات مردمی و مسئولین را شدت داد تا جایی که جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد استعفا و چند تن از اعضای شورای شهر نیز اعلام کردند در واکنش به این موضوع استعفا خواهند داد.

خبر می رسد که نمکی وزیر بهداشت به همراه کولیوند رئیس اورژانس کشور جهت شرکت در جلسه ستاد کرونا استان خراسان رضوی به این استان سفر می‌کنند که این موضوع باعث شد محمد صفایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به همراه جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خود را به مشهد برسانند و در فرودگاه مذاکرات خود را برای برگشت بالگرد اورژانس هوایی ادامه دهند.

وزیر بهداشت در این دیدار قول می‌دهد که پس از انتخابات بالگرد اورژانس هوایی گناباد را برگرداند که متاسفانه پیگیری های خبرنگار تسنیم در گناباد نشان می‌دهد از برگشت بالگرد خبری نیست و ثمره قول وزیر بهداشت برای مردم گناباد چیزی نداشته جز “هیچ”.

محمد صفایی؛ نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی وعده وزیر بهداشت برای پیگیری بالگرد به گناباد را تائید و تاکید کرد تلاش‌‍‌ها برای بازگشت بالگرد به گناباد ادامه دارد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: