استاندار خراسان رضوی خواستار تسریع در تکمیل فرودگاه گناباد شد

دسته: راه و ترابری
یکشنبه - 13 تیر 1400
استاندار خراسان رضوی خواستار تسریع در تکمیل فرودگاه گناباد شد

استاندار خراسان رضوی خواستار توجه بیشتر مسوولان ذیربط به تخصیص اعتبار و تسریع در تکمیل فرودگاه گناباد شد.

محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در بازدید از روند اجرایی فرودگاه گناباد با اشاره به اهمیت آن در منطقه افزود: باید با توجه بیشتر مسوولان مربوطه روند احداث این فرودگاه سرعت یابد.

وی همچنین طی تماس تلفنی با قائم مقام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قول مساعد برای تخصیص اعتبار حصار کشی اطراف این فرودگاه را دریافت کرد. 

استاندار خراسان رضوی گفت: فرودگاه گناباد باید طی سالجاری و حداکثر تا دهه فجر به بهره برداری برسد و مردم این شهرستان و مناطق اطراف از مزایای آن برخوردار شوند.

فرماندار گناباد نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: ساخت فرودگاه این شهرستان از سال ۱۳۷۲ آغاز شده و تا سال ۱۳۹۷ فقط ۱۲ درصد پیشرفت داشته ولی از آن سال به بعد با توجه دولت تدبیر و امید، روند اجرایی آن شتاب گرفته است.

حامد قربانی افزود: فرودگاه گناباد جزو ۱۶ طرح مهم اقتصادی این شهرستان در راستای مثلث توسعه اقتصادی و به عنوان یکی از طرحهای مهم و دارای اولویت این شهرستان است.

وی ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت فرودگاه گناباد هزینه شده که با توجه به افزایش قیمتها، ارزش امروز سرمایه صرف شده برای این طرح بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال است.

فرماندار گناباد گفت: پایانه فرودگاه گناباد ۹۴ درصد و بلوار ورودی آن ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: شهرستان گناباد با توجه به موقعیت خود در جنوب خراسان رضوی و قرار گرفتن در نقطه ورودی استانهای جنوبی و مرکزی کشور به خراسان رضوی از ظرفیتهای خاص اقتصادی، فرهنگی و گردشگری برخوردار است که انتظار می رود با بهره برداری از این فرودگاه، توسعه این خطه رونقی دیگر بگیرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: