مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب گناباد به بهره‌برداری رسید

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 13 تیر 1400
مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب گناباد به بهره‌برداری رسید

مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب شهر گناباد روز پنجشنبه با حضور استاندار خراسان رضوی افتتاح و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

رماندار گناباد در حاشیه افتتاح این طرح، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اعتبار هزینه شده برای ساخت این مخزن را ۵۵ میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: خط انتقال طولانی آب، یکی از مشکلات در تامین آب شهر گناباد بود که با احداث این مخزن، این مشکل برطرف و امکان ذخیره سازی آب در مواقع بحرانی فراهم شده است.

حامد قربانی گفت: اکنون در شرایط کمبود آب و در صورت بروز رخدادهای غیرمترقبه در طول مسیر،  آب آشامیدنی مورد نیاز مردم گناباد از طریق این مخزن تامین شده و مردم کمتر دچار مشکل کمبود آب خواهند شد.

رییس امور آب و فاضلاب گناباد نیز گفت: با بهره برداری از این مخزن، حجم ذخیره سازی آب در این شهر به ۲۰ هزار مترمکعب افزایش یافته است که مشکل کمبود آب در شرایط بحرانی تا حد زیادی برطرف شده است.

جواد سالاری گفت: فرسودگی خط ۱۲۰ کیلومتری انتقال آب موجب بروز اتفاق های زیاد و ایجاد مشکل در ذخیره آب در این شهر شده بود.

وی افزود: با توجه به گذشت بیش از ۲۸ سال از آغاز اجرای این خط انتقال و ۱۹ سال از بهره‌برداری آن، این خط انتقال بسیار فرسوده شده که از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۴۰ اتفاق در این مسیر روی داده است و به دلیل اتصال اکثر منابع آبی شهر گناباد به این خط،  با هر ترکیدگی لوله، آب بیش از ۷۰ درصد شهر از مدار خارج می‌شد و آب موجود در مخازن نیز تنها نیاز ۱۲ ساعت شهر را پاسخگو بود و صدای شهروندان را از بی‌آبی درمی آورد.

سالاری افزود: سالانه ۳۷ درصد آب تولیدی در مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد از بین می‌رود که ۱۵ درصد از این هدرفت آب، قبل از شمارشگر آب اتفاق می افتد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3005 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: