محمد صفایی عنوان کردجاده گناباد به دوغارون مصوبه ماده ۲۳ ندارد

دسته: راه و ترابری
پنجشنبه - 17 تیر 1400
جاده گناباد به دوغارون مصوبه ماده ۲۳ ندارد

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده گناباد به دوغارون مجوز ماده 23 ندارد و امسال با همکاری نماینده خواب پیگیر بودجه برای آن هستیم.

محمد صفایی؛ نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۳ تیرماه در نشستی خبری در محل سالن جلسات شهرداری اظهار داشت: در حوزه زیر ساختی فرودگاه ما بسیار مهم است زیرا جدای از گناباد می‌تواند به شهرهای دیگر خدمت ارائه کند و ما نیز از مرکز دور هستیم.

صفایی بیان کرد: در سال گذشته برای فرودگاه گناباد ۱۷ میلیارد تومان و امسال نیز از رئیس سازمان مدیریت و بودجه دستور ۲۰ میلیارد تومان گرفته‌ایم که امسال فرودگاه را افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ریل قطار مشهد به چابهار در قسمت گناباد اخذ کرده و ایستگاه گناباد نیز در پاییز به مناقصه خواهد رفت و پیش بینی برای تکمیل جاده گناباد به مشهد که به جاده مرگ معروف شده بود این است که تا نیمه تیرماه پرونده آن بسته و به صورت کامل دو بانده شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در زمینه مشکل آب شرب بجستان نیز اظهار داشت: در سال گذشته به سمت استفاده از قنوات رفتیم که به دلیل خشکسالی این طرح با مشکل رو به رو شد و در حال حاضر ۱۵ میلیارد تومان برای شیرین سازی آب بجستان اعتبار گرفته این تا مشکل رفع شود.

صفایی عنوان داشت: پروژه فروسیلیس گناباد که از اصلی‌ترین پروژه‌های این شهرستان است پیشرفت خوبی داشته اما متاسفانه ناکارآمدی دولت دوازدهم سبب کندی در این پروژه شده که به عنوان مثال برای گرفتن معدن این کارخانه ۸ بار نزد وزیر مربوطه حضور یافته‌ام.

وی ادامه داد: براساس اعلام شرکت شهرک‌های صنعتی بیشترین میزان فروش زمین در گناباد صورت گرفته و به دنبال راه اندازی شهرک صنعتی دوم گناباد هستیم اما متاسفانه در گناباد گسترش شبکه برق نداشته‌ایم و تنها یک پست ۱۳۲ کیلوواتی داریم که جوابگو نیست که با پیگیری صورت گرفته مجوز پست جدید را دریافت کرده‌ایم.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: با توجه به میزان روزهای آفتابی در گناباد شهرک انرژی در این شهرستان احداث می‌شود.

صفایی عنوان کرد: به زودی روستای “خانیک” گناباد به عنوان پایتخت سماق ایران اعلام خواهد شد و برای شرکت این روستا که در حوزه سماق کار می‌کند نیز ۴ میلیارد تومان تسهیلات گرفته‌ایم.

وی افزود: در سال گذشته برای ایجاد اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) ۴۰ میلیارد تومان در دو شهرستان اعتبار تخصیص داده و رایزنی‌ها برای ایجاد اشتغال در گناباد ادامه دارد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: این اداره کل روندها را کند می‌کند و مسئولیت را نیز به شخصی واگذار کرده‌اند که شناخت کافی از سطح استان ندارد.

صفایی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای قنوات گناباد پس از سیل نیمه اردیبهشت ماه بیان کرد: برای کمک به این قنوات مبلغ ۲ میلیارد تومان از بنیاد مستضعفان اعتبار گرفته‌ایم و در سفر هفته گذشته استاندار به گناباد نیز ۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گفته شده است.

وی هشدار داد: وضعیت دامداران و به ویژه دامداران سبک در گناباد و سایر کشور خوب نیست و دولت هم اقدامی خاصی نداشته که با این وضع باید منتظر کمبود لبنیات و گوشت در سال‌های آینده باشیم.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: جاده گناباد به خواف را در دوران فرمانداری خودم پیگیری کردم و در آن زمان مصوبه ماده ۳۲ را برای آن دریافت کردیم که بعد این ماده به ۲۳ تغییر یافت که من هم از معاون وزیر پیگیری کردم که اعلام شد این مسیر ماده ۲۳ را دریافت نکرده است.

صفایی ادامه داد: با نماینده خواف هماهنگی لازم را انجام داده‌ایم تا در بودجه سال ۱۴۰۱ به صورت مشارکتی این جاده را پیگیری کنیم البته منابع دولت هم محدود است و ما باید اولویت‌بندی کنیم که اولویت اول ما مسیر ترانزیتی به مشهد مقدس بود که با احداث پل مهنه کار تمام است و این مسیر دو بانده می‌شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: