هفته فرهنگ و هنر گناباد با معرفی نفرات برتر پایان یافت

دسته: فرهنگي
شنبه - 19 تیر 1400
هفته فرهنگ و هنر گناباد با معرفی نفرات برتر پایان یافت

چهارمین هفته فرهنگ و هنر گناباد که ظرف طی چندماه اخیر با فراخواان آثار در بخشهای مختلف برگزار شده است، جمعه شب با معرفی آثار و نفرات برتر در این شرستان جنوبی خراسان رضوی پایان یافت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این مراسم آیین با ۱۷۰ نفر از هنرمندان شهرستان گناباد در رشته‌های داستان‌نویسی، شعر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، عکاسی ، فیلمسازی، نقالی شاهنامه  و نمایشهای تک‌نفره برگزار شد.

حمیدرضا مهدوی‌مقدم در معرفی نفرات برتر این برنامه فرهنگی افزود: در رشته داستان‌نویسی “صادق صادقی، بهجت داوودی و شیما عرب‌صاحبی” نفرات نخست تا سوم شدند،

در رشته نقالی شاهنامه “امید رجبی‌مقدم” نفر نخست شد، “محیا عبدالهی و فروغ ازغندی‌شهری” رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند و در رشته نمایش تک‌نفره نیز “فرخنده خشنود” عنوان برتر را کسب کرد.

وی ادامه داد: در رشته نقاشی با مدادرنگی هم “ایمان یعقوبی، اکرم صادقی و نادیا خواجه” به رتبه‌های نخست تا سوم دست یافتند و در رشته نقاشی طبیعت با نگاه خلاقانه “صادق صادقی، مه‌لقا مصباح و زهره مرتضایی‌مقدم” نخست تا سوم شدند. 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد نفرات برتر دیگر رشتهها را چنین معرفی کرد: در بخش  شعر ناهید حسین‌پور اول شد و  جمیله عجم و حجت‌الله مومن مقدم به صورت مشترک مقام دوم و سیده فرحناز فاضلی و بنیامین نبیلی مشترک با هم سوم شدند. در رشته خوشنویسی محسن علیزاده اول، سید حسین سیدی دوم و  عاطفه زاهدی نیا و محمد فغانی به صورت مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند. محمد خواجه‌زاده در خط معلی، حمیدرضا شادکام در نقاشی خط، زهرا اسدالهی در شکسته نستعلیق، علی رجبی‌مقدم در رشته ثلث موفق به اخذ تقدیر ویژه شدند. همچنین مینا فتاح زاده، زهرا پاریاو و  فاطمه شوریده تقدیر ویژه هیات داوران و ساغر پورعیدی به عنوان خردسال تری شرکت کننده مورد تقدیر قرار گرفتند. در جشنواره فیلمسازی بهزاد برادران جایزه بهترین فیلم داستانی، کارگردانی و فیلمنامه حامد مختاریان ، امیرعلی خزایی ، آرش امیری و عباس حیدری هم به ترتیب جایزه بهترین صدابردار، تدوین، فیلم تجربی و فیلم مستند را کسب کردند. 

وی گفت: همچنین از منصور مهدیزاده به عنوان فعالترین فیلمساز سال گذشته تقدیر شد و  مژگان رستگارپور، مرتضی کاخکی، مهدیه معمارزاده و مسعود باقریان و حساب دولت آبادی جایزه بهترین کارگردانی، تدوین، بخش غیر حرفه ای، فیلمنامه ، صدا برداری و بهترین ایده پردازی را به  خود اختصاص داد.

مهدوی مقدم  افزود: در  رشته عکس هم اکبر محمدزاده و مهدی شعیبی اول و دوم و رضا کلانتری و جواد پرست به صورت مشترک سوم  شدند.

وی گفت:  ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد و سه میلیارد ریال هم تسهیلات بلاعوض طی یک سال گذشته بین هنرمندان گنابادی پرداخت شده است.

چهارمین هفته فرهنگ و هنر گناباد پیش از این  قرار بود اسفند ماه پارسال برگزار شود که به دلیل شرایط شیوع ویروس همه‌گیر کرونا به تیر ماه امسال موکول شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3174 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: